ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ !!!
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια

Πήγαινε κάτω 
+7
loraX
modechristo
A.R
How bo you bo?
vicky!!!
y=αx+β
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
11 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ekiff
Mod
Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 456
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο
Registration date : 04/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 08 Δεκ 2008, 22:03

^^Δεν ειναι λυση σιγουρα, ουτε και τοσοι ανθρωποι να μεινουν χωρις δουλειά στα καλα καθουμενα και με την υπαρχουσα οικονομικη κριση... οι γνωστοι- αγνωστοι βρηκαν αφορμη με αυτο το συμβαν που εγινε σε τετοια ''φημισμενη'' περιοχη και ξεσηκωθηκαν.

απλα τα πραγματα.. ελληνες φοιτητες πηγαν στην πρεσβεια μας στο Λονδινο και φωναζαν συνθηματα. Αν το ξερα θα πηγαινα κι γω..

^σωστη η Σταφανιδου....
εχω μια απορια. ο Κωστακης δεν εχει πει τιποτα;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 08 Δεκ 2008, 22:03

πολλοί απ' αυτούς πάντως είναι προβοκάτορες των μπάτσων. γι αυτό τους έχουν αφήσει έτσι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
vicky!!!

vicky!!!


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 12/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΔευ 08 Δεκ 2008, 22:32

Τώρα άκουσα ότι μάλλον καινε και την Εθνική Βιβλιοθήκη......
(άντε "παλικάρια" και την ακρόπολη μετα....) Evil or Very Mad Evil or Very Mad Gun
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 337
Ηλικία : 38
Registration date : 29/09/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 02:31

Πλέον είμαι απίστευτα αηδιασμένος ... Πιο πολύ και από χθες, πιο πολύ απ' ό,τι με τη δολοφονία του Αλέξη.
Αγαπητοί φίλοι, είμαστε κάτοικοι ενός διαλυμένου κράτους. Χωρίς κυβέρνηση, χωρίς αστυνομία, χωρίς νόμους, χωρίς σεβασμό απέναντι στον συνάνθρωπό μας, με αναρχικά στοιχεία που καταστρέφουν μια ολόκληρη πόλη -στο όνομα του Αλέξη βεβαίως βεβαίως- να αλωνίζουν στους άδειους δρόμους ...
Οι ειδήσεις πολλές :
* Φωτιά στην Εθνική Βιβλιοθήκη.
* Φωτιά στο Εθνικό Αρχαιολογικό Μουσείο.
* Φωτιά στο κεντρικό κτίριο του Πανεπιστημίου και στα κτίρια της Νομικής και "Κωστής Παλαμάς", στο υπόγειο του οποίου υπάρχουν ( ακόμα άραγε ; ) αρχεία του κράτους.
* Παραίτηση του πρύτανη του Ε.Κ.Π.Α. Χρήστου Κίττα, στον οποίο βγάζω το καπέλο ...
* Δηλώσεις του Παυλόπουλου ότι η αστυνομία είναι κοντά στους πολίτες και ότι αυτά που βλέπουμε δεν αντικατοπτρίζουν την πραγματικότητα ...
* Καταστροφές μέχρι αυτή την ώρα και σε Θεσσαλονίκη και Λάρισα.
* Όσοι ανησυχείτε σχετικά με το πού θα κάνετε αύριο τα ψώνια σας, ενημερώνω ότι το H & M της Σταδίου κάηκε ολοσχερώς.
* Υπάρχει ενδεχόμενο να αναβληθεί το ΠΑΟ - Ανόρθωση.
Αξιότιμοι πρωθυπουργοί, υπουργοί / αυτουργοί, συνεργοί στην καταστροφή, ήρθε η ώρα να μαζέψετε τα μπογαλάκια σας και να του δίνετε. Ξέρω ότι αυτό δεν πρόκειται να συμβεί. Μου αρκεί όμως ότι θα γαμ... -κυβερνάτε ήθελα να πω- αυτή τη χώρα για λίγο ακόμα ... Μέχρι να ανέβει η επόμενη άχρηστη κυβέρνηση.

Γιώργο, είδα αργά το μήνυμά σου για την συγκέντρωση. Αλλά και να το ήξερα, δεν θα ερχόμουν λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων.

Νίκο, καλωσήρθες στην παρέα μας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
NIKOS




Αριθμός μηνυμάτων : 21
Registration date : 17/11/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 08:31

Ευχαριστω για το καλοσωρισμα....

^Συμφωνω με το παραπανω ποστ....
Οι ζημιες ειναι πια ανεπανορθωτες....Η μιση Αθηνα μοιαζει σαν να βρισκεται σε εμπολεμη ζωνη! Ελεος πια.....Τι υποκρισια! Καταστρεφουν τοσες περιουσιες στο ονομα του "Αλεξη" υποτιθεται για να τιμησουν τη μνημη του.....Η οργη των ανθρωπων για τις κατατροφες αυτες κοντευει να ξεπερασει την οργη που προκαλεσε η δολοφονια του 15χρονου απο τον αστυνομικο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loraX
Mod
loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 510
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 12/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 09:16

A.R έγραψε:
^ Και η Στεφανιδου ειπε κατι σωστο το απογευμα: Αν αυτοι οι αναρχικοι ετσι πως τα σπανε ολα στο ονομα αυτου του παιδιου καιγανε και το μαγαζι της μανας του? τοτε τι θα γινοταν??


κι όμως, τα παλιοτόμαρα το σπασαν(δεν ξέρω αν το κάψανε κιόλας)το μαγαζί της μάνας του Αλέξη...το διάβασα σε σάιτ μαι το παν και στην τηλεόραση...και μετά μας λένε οτι όλα ατά τα κάνουν από οργή για τον άδικο χαμό του Αλέξη...το βλέπουμε ρε ζώα, που με όλα αυτάπου κάνετε δημιουργείτε συνθήκες για μια κατεστραμμένη Ελλάδα...αλλά βέβαια, εσάς τι σας νοιάζει, μια χαρά βολεμένοι δεν είστε στην Εκάλη???...

ξέρετε τι είπε 1 αστυνομικός που ήταν στα γραφεία το ΠΑΣΟΚ στη Χαριλάου Τρικούπη, στη μάνα μου? του λέει η μάνα μου την Κυριακή το πρωί "τι θα γίνει, θέλω να πάω στο σπίτι μου!γιατί επιτέλους δεν τους πιάνετε αυτούς τους 5, 10,20,100 να ησυχάσουμε όλοι μας??" και κείνος γυρνά και της απαντά "ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ"....καταλαβαίνετε τι γίνεται αν έφτασε να το πει αυτό σε μια άγνωστη...

...όντως, κι εγώ όταν θρηνώ για τη δολοφονία ενός παιδιού, πάω και τα σπάω σ όλη την Αθήνα, βάζω φωτιές σε ξένες περιουσίες και κάνω πλιάτσικο...κι όλα αυτά απ τη στεναχώρια μου...αν είναι δυνατόν δηλαδή!!!!!!


πού πάμε ρε παιδιά??????τι ρωτάω...ολοταχώς στο γκρεμό...δεν τολμώ να βγω απ το σπίτι μου...ούτε χούντα να χαμε...τρομοκρατία σκέτη...έχω πολύ μεγάλη απορία αν τελικά θα κηρυχτεί η χώρα σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης...τότε θα γίνει το σώσε...

α, και κάτι άλλο:μετά το τόσο κράξιμο που έφαγαν οι αστυνομικοί,λογικό δε σας φαίνεται να μην υπήρχαν χθες?

(πάντως, επειδη ξέρουμε οικογενειακώς τον αρχηγό της Αστυνομίας, ξέρουμε τι ζόρικες ώρες περνάει...)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 14:03

loraX έγραψε:
κι όμως, τα παλιοτόμαρα το σπασαν(δεν ξέρω αν το κάψανε κιόλας)το μαγαζί της μάνας του Αλέξη...το διάβασα σε σάιτ μαι το παν και στην τηλεόραση...και μετά μας λένε οτι όλα ατά τα κάνουν από οργή για τον άδικο χαμό του Αλέξη...το βλέπουμε ρε ζώα, που με όλα αυτάπου κάνετε δημιουργείτε συνθήκες για μια κατεστραμμένη Ελλάδα...αλλά βέβαια, εσάς τι σας νοιάζει, μια χαρά βολεμένοι δεν είστε στην Εκάλη???...

ξέρετε τι είπε 1 αστυνομικός που ήταν στα γραφεία το ΠΑΣΟΚ στη Χαριλάου Τρικούπη, στη μάνα μου? του λέει η μάνα μου την Κυριακή το πρωί "τι θα γίνει, θέλω να πάω στο σπίτι μου!γιατί επιτέλους δεν τους πιάνετε αυτούς τους 5, 10,20,100 να ησυχάσουμε όλοι μας??" και κείνος γυρνά και της απαντά "ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ"....καταλαβαίνετε τι γίνεται αν έφτασε να το πει αυτό σε μια άγνωστη...

...όντως, κι εγώ όταν θρηνώ για τη δολοφονία ενός παιδιού, πάω και τα σπάω σ όλη την Αθήνα, βάζω φωτιές σε ξένες περιουσίες και κάνω πλιάτσικο...κι όλα αυτά απ τη στεναχώρια μου...αν είναι δυνατόν δηλαδή!!!!!!


πού πάμε ρε παιδιά??????τι ρωτάω...ολοταχώς στο γκρεμό...δεν τολμώ να βγω απ το σπίτι μου...ούτε χούντα να χαμε...τρομοκρατία σκέτη...έχω πολύ μεγάλη απορία αν τελικά θα κηρυχτεί η χώρα σε κατάσταση εκτάκτου ανάγκης...τότε θα γίνει το σώσε...

α, και κάτι άλλο:μετά το τόσο κράξιμο που έφαγαν οι αστυνομικοί,λογικό δε σας φαίνεται να μην υπήρχαν χθες?

(πάντως, επειδη ξέρουμε οικογενειακώς τον αρχηγό της Αστυνομίας, ξέρουμε τι ζόρικες ώρες περνάει...)

σοβαρα?? το σπασαν? αληθεια τωρα?????????? Shocked Shocked Shocked Shocked ε αμα εγινε κατι τετοιο τι να πει κανεις..... ειναι γομαρια.. barbarian
Αχ ρε Λυδια ποοοοσο πολυ συμφωνω μαζι σου δε φανταζεσαι.....! Smile
Και ολα αυτα επειδη υπαρχουν καποιοι αχρηστοι που γουσταρουν να καινε τη χωρα οποτε τους καπνισει...
Μα πως να κινηθουν χθες οι ατυνομικοι αφου θα τους την πεφταν κατευθειαν εννοειται.. Εγω η ιδια ακουσα να μιλαν στον ασυρματο και να λεει ο υπευθυνος μια διμοιριας "μην κουνιεστε μην κανετε τιποτα."
Ελα ρε εδω δε βγηκε χθες ο Τσιπρας και ειπε οτι τους την πεσαν τα ματ κ πως τους φερθηκαν ετσι..??? αντε μωρε υπαρχει πολιτικη καλυψη για αυτο τα κανουν ολα αυτα ελευθερα οι κυριοι μπαχαλακηδες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vicky!!!

vicky!!!


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 12/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 14:49

http://4.bp.blogspot.com/_BCsaeWGNwNI/ST5luVfWlKI/AAAAAAAAwvw/haWR4k3S64s/s1600-h/%CE%B5%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%83%CF%8C%CE%B4%CE%B9%CE%B1+%CF%87%CE%B1%CE%BC%CF%8C%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%BF.jpg

Kαι στο "χαμογελο του παιδιού" επιτέθηκαν...κατα τ'αλλα όλα αυτά γίνονταν για τη μνήμη του παιδιού..τι να πω... Sad Sad Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 16:13

Όχι παιδιά, δεν γίνονται όλα αυτά από αντίδραση στο θάνατο του Αλέξη.
Αυτοί που τα σπάσανε χθες (και προχθές) δεν ήταν ούτε μαθητές και φοιτητές όπως έλεγαν πέρισυ τα κανάλια και πολλοί απ' αυτούς δεν ήταν ούτε αναρχικοί όπως λένε τώρα τα κανάλια. Χθες βρήκαν ευκαιρία κατέβουν να τα σπάσουν διάφοροι τύποι όπως οι χούλιγκαν που τα σπάνε στα γήπεδα, συμμορίες ανθρώπων της νύχτας, καθώς και διάφοροι εντελώς περιθωριακοί τύποι τους οποίους σε κανονικές συνθήκες ούτε τους αντιλαμβανόμαστε ότι υπάρχουν. Κοινωνικές ομάδες δηλαδή που ξέρουμε όλοι μας ότι υπάρχουν. Ανεγκέφαλοι άνθρωποι που έχουν ως τρόπο ζωής τη βία και που τις νύχτες δίνουν ραντεβού σε απόμερες τοποθεσίες για να παίξουν ξύλο ανά ομάδες. Όλοι αυτοί βρήκαν μια μοναδική ευκαιρία να κατέβουν όλοι μαζί και να σπάσουν πόλεις ολόκληρες. Συμμορίες μαφιόζων που σε κανονικές συνθήκες πουλάνε προστασία σε νυχτερινά κέντρα βρήκαν την ευκαιρία να ληστέψουν τα μαγαζιά για να πάρουν το εμπόρευμα και να το πουλήσουν στη μαύρη αγορά. Η μοιρασιά των λαφύρων έγινε στην πλατεία Κοτζιά. Όλοι αυτοί ασφαλώς και δεν έχουν ιδανικά. Απλώς επωφελήθηκαν από την κατάσταση. Τα κανάλια φυσικά επειδή όπως όλοι γνωρίζουμε έχουν παρτίδες με ανθρώπους της νύχτας και επειδή αυτό που θέλουν είναι να δημιουργήσουν τζέρτζελο για να κάνουν τηλεθέαση, δεν είπαν φυσικά τίποτα απ' όλα αυτά, αλλά χρησιμοποίησαν για όλους μαζί τον όρο "αναρχικοί" που είναι και πιασάρικος. Όσο για τις ληστίες, τις φόρτωσαν αποκλειστικά στους μετανάστες (έκαναν κι αυτοί βεβαίως, δε λέμε) και έτσι επωφελείται και το κόμμα του Καρατζαφέρη, του οποίου τα στελέχη θα παρελάσουν σήμερα απ' όλα τα κανάλια για να βρίσουν τους μετανάστες και θα φέρουν υψηλή τηλεθέαση στα κανάλια.
Η απορία όλων είναι "Πού είναι το κράτος; Πού είναι η αστυνομία;" Η κυβέρνηση, όπως έλεγαν την περασμένη βδομάδα διάφοροι αναλυτές, ήθελε να γίνει κάτι για να πάψουν να ασχολούνται τα κανάλια και ο κόσμος με το Βατοπέδι. (Ποιός ξέρει κι εκεί τι μαφίες και μυστικές υπηρεσίες μπορεί να είναι μπλεγμένες). Όσο για την αστυνομία είναι επίσης γνωστό ότι συναναστρέφεται με συμμορίες της νύχτας και ότι έχουν μοιρασμένες τις περιοχές. Ότι υπάρχουν δηλαδή και μέσα στους κόλπους της αστυνομίας συμμορίες της νύχτας οι οποίες πολύ πιθανόν (σίγουρα δηλαδή) να συμμετείχαν στο πλιάτσικο όπως τόσοι άλλοι. Μια πάρα πολύ σημαντική εκδοχή είναι αυτή που πολύ σωστά έθεσε η Λυδία, ότι με τόσο κράξιμο που έφαγε η αστυνομία, λογικό ήταν να μην υπήρχε χθες. Ήθελε να μας αφήσει λίγο να δούμε τη γλύκα και να πούμε ότι τους θέλουμε πίσω, κι ας σκοτώνουν που και που κι από κανένα παιδάκι, αρκεί να μας απαλλάξουν από τους κουκουλοφόρους. Με τον τρόπο αυτόν θα πάψουμε να ασχολούμαστε με τη δολοφονία ενός ξένου παιδιού από την αστυνομία, και θα σκύψουμε πάνω από τις δικές μας πληγές, αφήνοντας τους μπάτσους στην ησυχία τους και καταργώντας από το πρωί ως το βράδυ κάποιους Άλλους οι οποίοι φαίνεται να είναι ταυτόχρονα και εχθροί των μπάτσων. Έτσι όποιος εξακολουθεί να διαμαρτύρεται για τη δολοφονία, δηλαδή ενάντια στους μπάτσους, είναι στα μάτια όσων καταστράφηκαν οι περιουσίες τους, σύμμαχοι των κουκουλοφόρων και άρα εχθροί δικοί τους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
NIKOS




Αριθμός μηνυμάτων : 21
Registration date : 17/11/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 16:53

Βασικα η αστυνομια ειχε εντολη "Να μη χυθει αιμα"...γιαυτο δεν επενεβη.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How bo you bo?
Admin
How bo you bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 808
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 01/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 18:17

Τι φταιε ο Καραμανλης;;; Ο Καραμανλης (υποτιθεται) ειναι κυβερνητης αυτης της ''χωρας''.. Εχει την ευθυνη για ο,τι συμβαινει, μικρο ή μεγαλο. Γι'αυτο ανελαβε αρχηγος, γιατι (υποτιθεται παλι) ειχε παραπανω συντονιστικες και ηγετικες δυνατοτητες απο τους υπολοιπους. Και γι'αυτο τον ψηφισε κι ο κοσμος. Ποιος εχει την ευθυνη της Ταξης;; Η κυβερνηση δεν την εχει;;

Τεσπα...

Αυτα τα ακατανομαστα που βλεπω και σημερα δυστυχως ειναι ανω ποταμων...Τουλαχιστον αρχισε να παιρνει πρωτοβουλιες (εστω και λαθος) η αστυνομια. μπας και μαζευτει εν τελει η κατασταση...

Γιατι αν δε μαζευτει, θα εφαρμοστει το αρθρο 48 του Συνταγματος, θα αναλαβει ο Στρατος και μετα θα δουμε τι σημαινει βερυκοκο....


Παράθεση :
"ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΑΦΗΝΟΥΝ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ"....
Λυδια μου, αυτο ειναι η μονη αληθεια. Και το ειπα απ'την αρχη. Δεν τους αφηνουν γιατι τους συμφερει να τους συντηρουν. Δικοι τος ειναι! Πολλες φορες αυτοι τους βαζουν. Στους Ο.Α. πως τους μαζεψαν δηλ;;; Μια χαρα μπορουν. Σε ενα 2ωρο το πολυ. Απλα, δεν θελουν και δε τους αφηνουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
Ekiff
Mod
Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 456
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο
Registration date : 04/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 21:49

How bo you bo? έγραψε:


Γιατι αν δε μαζευτει, θα εφαρμοστει το αρθρο 48 του Συνταγματος, θα αναλαβει ο Στρατος και μετα θα δουμε τι σημαινει βερυκοκο....


ισως αυτο χρειαζεται για να σταματησουν μια και καλή ο καταστροφές... παλι πρωτη ειδηση ειμαστε στο bbc. Evil or Very Mad http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/7772645.stm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How bo you bo?
Admin
How bo you bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 808
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 01/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 22:16

Καλα, αυτο με τα ξενα καναλια ειναι.... Evil or Very Mad Να πανε να γ@@@@@ εχω να πω....Σε αυτους οι αστυνομιες κανουν πολυ μεγαλυτερα εγκληματα και δε λεει κανεις και τιποτα. Γι'αυτο να το βουλωσουν οι κοτες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 22:41

τι σημαινει το αρθρο 48?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How bo you bo?
Admin
How bo you bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 808
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 01/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 22:47

Οτι θα τεθει η χωρα σε κατασταση εκτακτου αναγκης. Θα αναλαβει ο Στρατος τη βασικη διαχειριση της ταξης κτλ κτλ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 23:12

και υπο ποιες συνθηκες μπορει να ενργοποηθει αυτο το αρθρο??

παντως καλααααααα ειπαμε δεν ειναι τοοσο τραγικα τα πραγματα ελεος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How bo you bo?
Admin
How bo you bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 808
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 01/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 23:18

Η κυβερνηση θα το ζητησει (που δε θα το κανει προφανως γιατι ειναι ομολογια αδυναμιας) ή ο Πρόεδρος τηε Δημοκρατίας (που ουτε κι αυτος θα το κανει γιατι ετσι κι αλλιως θεσμικα δεν εχει τετοιο ''αερα'').

Δε νομιζω να εφαρμοστει. Με τιποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
Ekiff
Mod
Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 456
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο
Registration date : 04/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 23:30

How bo you bo? έγραψε:
Οτι θα τεθει η χωρα σε κατασταση εκτακτου αναγκης. Θα αναλαβει ο Στρατος τη βασικη διαχειριση της ταξης κτλ κτλ...

οπως περυσι το καλοκαιρι που καηκε η μιση Ελλάδα να υποθεσω....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How bo you bo?
Admin
How bo you bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 808
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 01/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 23:36

για την ακριβεια το 48 προβλεπει κυριως περιπτωσεις : πολεμου, απειλης ανατροπης δημοκρατιας και απειλης της εθνικης ασφαλειας.

Περυσι με τις φωτιες κηρυξαν εκτακτη αναγκη;; Δε θυμαμαι..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤρι 09 Δεκ 2008, 23:45

ε ενταξει ρε παιδια δεν εχουμε τιποτα απο ολα αυτα μην τρελαθουμε κιολας!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 337
Ηλικία : 38
Registration date : 29/09/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 10 Δεκ 2008, 02:14

^^ Ναι Κορίνα.

^ Γιατί Γιώτα, δεν κινδυνεύει η εθνική ασφάλεια ; Εκτός και αν εννοεί από εξωτερικούς εχθρούς, οπότε πάω πάσο ...

Όσο για τα ξένα κανάλια, αυτά μπορούν να λένε ό,τι θέλουνε, γιατί πολύ απλά ό,τι γίνεται στην Ελλάδα το βλέπουν από τη δική τους σκοπιά έτσι, γιουβέτσι ή κοκορέτσι ... Π.χ., όλα τα αμερικάνικα και τα αγγλικά κανάλια έκαναν λόγο για αδύναμη και ανήμπορη κυβέρνηση, μελετώντας παράλληλα και το ενδεχόμενο παραίτησης / πτώσης. Μήπως ( λέω τώρα ) να έχει να κάνει με την απομάκρυνση της Ελλάδας από τις Η.Π.Α. τα τελευταία χρόνια και τις συνεργασίες με άλλες χώρες ( Γαλλία, Ρωσία ) ; Question
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 10 Δεκ 2008, 12:46

ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ έγραψε:
Π.χ., όλα τα αμερικάνικα και τα αγγλικά κανάλια έκαναν λόγο για αδύναμη και ανήμπορη κυβέρνηση, μελετώντας παράλληλα και το ενδεχόμενο παραίτησης / πτώσης. Μήπως ( λέω τώρα ) να έχει να κάνει με την απομάκρυνση της Ελλάδας από τις Η.Π.Α. τα τελευταία χρόνια και τις συνεργασίες με άλλες χώρες ( Γαλλία, Ρωσία ) ; Question

Hm αυτο ομολογω δεν το ειχα σκεφτει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How bo you bo?
Admin
How bo you bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 808
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 01/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 10 Δεκ 2008, 13:01

Βασικα, δεν αξιζει να ασχοληθουμε καθολου, παιδια, με το τι λενε οι Αμερικανοι γιατι το μονο που θα καταφερουμε ειναι να εκνευριστουμε....Και τους παει πολυ....Ενα θα σας πω, για το παιδι λενε οτι καλα εκανε ο αστυνομικος και το σκοτωσε.....Ε, βεβαια, αν το βλεπουν με τη δικη τους σκοπια που δε το'χουν σε τιποτα να σηκωνουν την πιστολα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 10 Δεκ 2008, 13:49

Στο Σκαϊ εχει συνηθως τα βραδυα κατι εκπομπες απο το εξωτερικο και μια απο αυτες δειχνει κατι καταδιωξεις με αυτοκινητο στον δρομο απο αστυνομικους σε μεθυσμενους, ναρκομανεις και τετοια, δε ξερω αν την εχετε υποψιν σας την εκπομπη αλλα εκει να δειτε προπαγανδα που κανουν υπερ των αστυνομικων. Αφου οταν την πετυχαινω νιωθω οτι μου κανουν πλυση εγκεφαλου! ειναι φοβερο!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 337
Ηλικία : 38
Registration date : 29/09/2008

Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια   Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια - Σελίδα 3 Icon_minitimeΤετ 10 Δεκ 2008, 16:27

^ Έχω δει αρκετά επεισόδια της συγκεκριμένης εκπομπής, στα οποία βλέπουμε μπάτσους να πυροβολούν εν ψυχρώ και στη συνέχεια να κορδώνονται ("ήταν πολύ δύσκολη καταδίωξη"), ενώ ο αφηγητής τους εκθειάζει. Βέβαια, άλλα τα εκεί ήθη και έθιμα ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
 
Δολοφονία 16χρονου στα Εξάρχεια
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ :: ΚΑΦΕΝΕΣ :: ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ-
Μετάβαση σε: