ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ !!!
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Έχετε κατοικίδια;

Πήγαινε κάτω 
+3
y=αx+β
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
kardoula
7 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
kardoula

kardoula


Αριθμός μηνυμάτων : 263
Registration date : 13/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΔευ 27 Οκτ 2008, 22:45

Εγω εχω ενα σκυλο κ καναρινια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 337
Ηλικία : 38
Registration date : 29/09/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤρι 28 Οκτ 2008, 00:56

Η αδελφή μου έχει κάμποσα παπαγαλάκια που μου έχουν σπάσει τα νεύρα Mad Jason Kill Gun Guns Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤρι 28 Οκτ 2008, 01:46

εσύ πάρε γάτα τότε Biggrin
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
loraX
Mod
loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 510
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 12/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤρι 28 Οκτ 2008, 11:59

κάποτε είχαμε ένα χελώνακι...ήταν πολύ γλυκούλι...μετά είχαμε 2 χρυσόψαρα...παν κι αυτά...τώρα δεν έχουμε τίποτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤρι 28 Οκτ 2008, 16:12

ψάξτε καλύτερα. όλο και κάποιο μυρμήγκι θα έχετε κάπου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
????????
Επισκέπτης




Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤρι 28 Οκτ 2008, 16:15

Εγω παλι το βρισκω εντελως παραλογο να εχει καποιος κατοικιδιο.....Δεν πιστευω οτι υπαρχει καποιος λογος να φυλακιζουμε τα ζωα μεσα σε τεσσερις τοιχους και να μην τα αφηνουμε στην ελευθερια τους....Βλεπω καποιους που αγοραζουν σκυλους, γατες και ο,τι αλλο μπορει να φανταστει κανεις, και να το εχουν ολη τη μερα κλεισμενο στο διαμερισμα....ή ακομα χειροτερο "πεταμενο" στο μπαλκονι για να μη "λερωσει το σπιτι"......Οσοι εχουν μονοκατοικιες με κηπους και τα αφηνουν ελευθερα να τρεχουν, κλπ, ενταξει, δικαιολογειται ως ενα βαθμο, αλλα και παλι οπως θελει ο ανθρωπος την ελευθερια του, ετσι τη θελουν και τα ζωα....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loraX
Mod
loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 510
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 12/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤρι 28 Οκτ 2008, 17:06

y=αx+β έγραψε:
ψάξτε καλύτερα. όλο και κάποιο μυρμήγκι θα έχετε κάπου.


αααα,τώρα το θυμήθηκα!!Είχαμε και κάτι κατσαρίδες αλλά η μαμά τις ξαπέστειλε! Laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤρι 28 Οκτ 2008, 19:51

Nemo έγραψε:
Εγω παλι το βρισκω εντελως παραλογο να εχει καποιος κατοικιδιο.....Δεν πιστευω οτι υπαρχει καποιος λογος να φυλακιζουμε τα ζωα μεσα σε τεσσερις τοιχους και να μην τα αφηνουμε στην ελευθερια τους....Βλεπω καποιους που αγοραζουν σκυλους, γατες και ο,τι αλλο μπορει να φανταστει κανεις, και να το εχουν ολη τη μερα κλεισμενο στο διαμερισμα....ή ακομα χειροτερο "πεταμενο" στο μπαλκονι για να μη "λερωσει το σπιτι"......Οσοι εχουν μονοκατοικιες με κηπους και τα αφηνουν ελευθερα να τρεχουν, κλπ, ενταξει, δικαιολογειται ως ενα βαθμο, αλλα και παλι οπως θελει ο ανθρωπος την ελευθερια του, ετσι τη θελουν και τα ζωα....
Σε αυτό με τα διαμερίσματα συμφωνώ απολύτως.

Α. Και κάτι άλλο. Πολλοί είναι και εκείνοι που παίρνουν ένα κατοικίδιο επειδή έτσι τους καρφώθηκε και θέλουν ένα, και μετά το βαριούνται και το εγκαταλείπουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤρι 28 Οκτ 2008, 21:24

βεβαια ας μην ξεχασουμε το γεγονος οτι υπαρχουν και ζωα τα οποια ειναι κατεξοχην για κατοικιδια οπως οι γατες Περσιας και δεν μπορουν πλεον να επιβιωσουν εξω.

Περα απο αυτα εγω δεν εχω κατοικιδια και ουτε θελω να αποκτησω ΚΑΙ ΠΟΤΕ!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How bo you bo?
Admin
How bo you bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 808
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 01/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤρι 28 Οκτ 2008, 21:59

^ Ισχυει. Κι οχι μονο οι γατες. Π.χ. τα καναρινια έχουν γεννηθει στην αιχμαλωσια...Ιδεολογικα μπορει να μην ειναι σωστο αλλα δεν επιβιωνουν εξω.

Εγω παντως εχω ενα καναρινι, αναμενω ακομη ενα, και μπορει να παρω κι ενα μικρο σκυλακι, απο αυτα που δε μεγαλωνουν για να μπορει να ζησει ανετα στο σπιτι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
????????
Επισκέπτης




Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤετ 29 Οκτ 2008, 19:48

^, ^^ Και πριν γεννηθει ο ορος κατοικιδιο, πριν οι ανθρωποι επαιρναν ζωα στο σπιτι, πως επιβιωναν ???? Μην τρελαθουμε τωρα.....Κανενα ζωο δε φτιαχτηκε για να ζει εγκλωβισμενο......

How bo you bo? έγραψε:
και μπορει να παρω κι ενα μικρο σκυλακι, απο αυτα που δε μεγαλωνουν για να μπορει να ζησει ανετα στο σπιτι.

Αστο καλυτερα μην το παρεις...Δε σου φταιει σε τπτ...Ολοι ετσι λενε...."Το παιρνω για να το φροντισω", "θα εχει την ελευθερια του", "δε θα καταπιεζεται"....Και αυξανεται η πελατεια στα petshops και φερνουν ολο και περισσοτερα ζωα...και ειναι ενας φαυλος κυκλος..... Mad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kardoula

kardoula


Αριθμός μηνυμάτων : 263
Registration date : 13/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΠεμ 30 Οκτ 2008, 23:50

Τι κακος κοσμος υπαρχει
Διαβαστε:

http://troktiko.blogspot.com/2008/10/k_29.html
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 337
Ηλικία : 38
Registration date : 29/09/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΠαρ 31 Οκτ 2008, 03:20

30/10/08

Η Βάλια εδώ και λίγες ώρες είναι πια "αγγελάκι" και ταξιδεύει μαζί με εκατοντάδες άλλα αγγελάκια στον ουρανό. Οι υπεύθυνοι κτηνίατροι αποφάσισαν να τη γλυτώσουν από τον αβάστακτο πόνο και την έβαλαν να 'κοιμηθεί' σήμερα το πρωι.
Καλό ταξίδι Βάλια.. Εκεί που πας θα είσαι ευτυχισμένη. Κανένα ανθρώπινο χέρι δεν θα σε πονέσει ξανά..


Δεν είμαι τόσο φιλόζωος όσο αυτοί που γράφουν αυτά τα άρθρα, αλλά όταν διαβάζω τέτοια πράγματα συγκλονίζομαι Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
kardoula

kardoula


Αριθμός μηνυμάτων : 263
Registration date : 13/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΠαρ 31 Οκτ 2008, 15:03

Κοιταξτε πως καταντησαν το καημενο το σκυλακι Εεος!!!

Έχετε κατοικίδια; N12493890321546331304zl0.thΈχετε κατοικίδια; Thpix
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo

Gonzo


Αριθμός μηνυμάτων : 97
Registration date : 17/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΣαβ 01 Νοε 2008, 18:23

Τα συγκεκριμένα βόδια που το έκαναν αυτό δεν θα τα σχολιάσω για Jason μόνο είναι . Κατοικίδιο είχα αλλά τον Ιούλιο ψόφησε λόγω ηλικίας ( 14 έτη γεμάτα γεμάτα ) . Θέλω να πάρω άλλο αλλά ακόμα το σκέφτομαι για να μην μπω ξανά στην ίδια διαδικασία και στεναχωρεθώ όταν θα το " χάσω " .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kardoula

kardoula


Αριθμός μηνυμάτων : 263
Registration date : 13/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΚυρ 02 Νοε 2008, 16:05

Kριμα το καημενο! Φανταζομαι τη στεναχωρια σου. Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo

Gonzo


Αριθμός μηνυμάτων : 97
Registration date : 17/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΚυρ 02 Νοε 2008, 16:28

Να το έχεις 14 χρόνια και να ψοφήσει λόγω γερατιών είναι πολύ στενάχωρο Crying or Very sad .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kardoula

kardoula


Αριθμός μηνυμάτων : 263
Registration date : 13/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΚυρ 02 Νοε 2008, 16:34

Και εμενα η σκυλιτσα μου ειναι σε μεγαλη ηλικια,ειναι περιπου 11χρονων.
Στεναχωριεμαι οταν βλεπω να κακομεταχειριζονται τα καημενα τα ζωακια. Sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤρι 04 Νοε 2008, 01:14

Gonzo έγραψε:
Τα συγκεκριμένα βόδια που το έκαναν αυτό δεν θα τα σχολιάσω για Jason μόνο είναι .
Το πόρισμα βγήκε. Ο Gonzo συμπαθεί τα σκυλιά περισσότερο απ' όσο τους ανθρώπους Eat

Gonzo έγραψε:
Να το έχεις 14 χρόνια και να ψοφήσει λόγω γερατιών είναι πολύ στενάχωρο Crying or Very sad .
Συλλυπητήρια. Δεν ξέρω αν σε παρηγορεί αλλά τουλάχιστον δεν πέθανε νωρίτερα από το αναμενόμενο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
Gonzo

Gonzo


Αριθμός μηνυμάτων : 97
Registration date : 17/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤρι 04 Νοε 2008, 02:49

Σίγουρα γιατί μερικοί δεν αξίζουν να λέγονται άνθρωποι και τα ζώα είναι περισσότερο " άνθρωποι με νοημοσύνη " από τους επικαλούμενους ανθρώπους με την βούλα . Ευχαριστώ, τουλάχιστον έζησε αρκετά ευχαριστημένα χρόνια και δεν πήγε σαν την μάνα του που 1 εβδομάδα μετά που τα γέννησε την χτύπησε αυτοκίνητο και αναγκαστικά την έκανα ευθανασία Crying or Very sad . Καλά αν ήμουν μπροστά στο σκηνικό τσιγγάρα στην φυλακή θα μου φέρνατε τώρα δεν θα την γλίτωνε το καθήκι που την χτύπησε assasin .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤρι 04 Νοε 2008, 03:13

Εντάξει, για τους συγκεκριμένους ανθρώπους που κάνουν έτσι, έχεις δίκιο.
Στο σχόλιό μου ήταν για πλάκα και εννοούσα γενικά το σύνολο των ανθρώπων. Για την άλλη ιστορία με το 4χρονο κοριτσάκι, σχεδόν υποστήριξες ότι έφταιγε το κοριτσάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
Gonzo

Gonzo


Αριθμός μηνυμάτων : 97
Registration date : 17/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤρι 04 Νοε 2008, 19:37

Είπα ότι δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για τίποτα αν δεν είμαι παρών σε 1 τέτοιο σκηνικό και από την άλλη έχω δει με τα ίδια μου τα μάτια ( συνήθως στην στάση της Αγγελάκη ) διάφορα πιτσιρίκια που πηγαίνουν γιούρια σε σκυλιά αδέσποτα ή μη για να τα " χαϊδέψουν " . Για αυτό είμαι τις περισσότερες φορές επιφυλακτικός με τις επιθέσεις σκυλιών σε παιδιών Rolling Eyes .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤετ 05 Νοε 2008, 10:20

^ σε ποια σταση της Αγγελακη? στην Θεσσαλονικη ή υπαρχει και στην Αθηνα?? γτ στην Θεσσαλονικη στην συγκεκριμενη σταση εχει αρκετα σκυλια και υπαρχει ενα θεμα..... Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo

Gonzo


Αριθμός μηνυμάτων : 97
Registration date : 17/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤετ 05 Νοε 2008, 15:50

Στον " σκυλότοπο " του 15 μπροστά από τις " άδειες " καφετέριες στην Θεσσαλονίκη Vil που για να έρθει το 15 πιο πιθανό είναι να έρθει η Άνοιξη παρά το 15 Nerves . Καλά το μπάχαλο γίνεται εκεί βλέπεις όλες τις ηλικίες να βολτάρουν τα σκυλιά τους πάνω κάτω + τα αδέσποτα elephant .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Έχετε κατοικίδια; Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έχετε κατοικίδια;   Έχετε κατοικίδια; Icon_minitimeΤετ 05 Νοε 2008, 19:48

^λες χαζομαρες αφου το 15 ερχεται συνεχεια!!!! Μαλλον εχεις καιρο να παρεις απο εκει το λεωφορειο αγαπητε μου! Very Happy

Ενταξει το θεμα ειναι ομως οτι εχει αδεσποτα τα οποια σε περιτριγυριζουν κ δεν νομιζω οτι πρεπει να τα πειραξει καποιος για να επιτεθουν σε κανενα καμια ωρα!
Παντως το θεωρω ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ που παρατανε τα σκυλια τους στον δρομο οταν τα βαρεθουν. Ας τα πανε καπου που τα περιποιουνται οχι στο δρομο. και βλεπεις κιολας μερικα σκυλια ειναι και σκελετωμενα ή χτυπημενα και σε πιανεται η καρδια βρε παιδι μου..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Έχετε κατοικίδια;
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Έχετε....δημοσιογραφικές τάσεις και θέλετε να συμμετάσχετε;; Εδώ!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ :: ΚΑΦΕΝΕΣ :: ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε: