ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ !!!
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!

Πήγαινε κάτω 
+2
y=αx+β
loraX
6 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
loraX
Mod
loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 510
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 12/10/2008

Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!   Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Icon_minitimeΣαβ 25 Οκτ 2008, 18:30

Σε κατάσταση σοκ νοσηλεύεται στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ηρακλείου ένα 4χρονο κοριτσάκι, το οποίο το απόγευμα της Πέμπτης (23/10) δέχθηκε επίθεση στο πρόσωπο από ροντβάιλερ.

Το περιστατικό συνέβη στις 7:30 χθες το απόγευμα στο δημοτικό διαμέρισμα Μοδίου του Δήμου Πλατανιά. Ο σκύλος επιτέθηκε στο κοριτσάκι την ώρα που έπαιζε μαζί με άλλα παιδιά.

Όπως ανακοίνωσε η αστυνομία, το ροντβάιλερ το οποίο δεν φορούσε φίμωτρο, διέφυγε της προσοχής του ιδιοκτήτη του και δάγκωσε το παιδί στο αφτί, στην πλάτη και το αριστερό χέρι.

Το μικρό παιδί αρχικά μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο Χανίωνα, αλλά λόγω έλλειψης πλαστικού χειρουργού κρίθηκε απαραίτητη η μεταφορά του σε νοσοκομείο του Ηρακλείου.

Ο ιδιοκτήτης του σκύλου συνελήφθη και μεταφέρθηκε στο Αστυνομικό Τμήμα Νέας Κυδωνίας, ενώ οι γονείς του παιδιού υπέβαλαν εις βάρος του μήνυση για πρόκληση σωματικών βλαβών.

πηγή:www.cosmo.gr




Μετά έχω εγώ άδικο που φοβάμαι τα σκυλιά?!?!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!   Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Icon_minitimeΣαβ 25 Οκτ 2008, 19:18

γιατί μόνο σωματικών; δηλαδή ψυχικά θα είναι καλά μετά από αυτό το κοριτσάκι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
loraX
Mod
loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 510
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 12/10/2008

Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!   Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Icon_minitimeΣαβ 25 Οκτ 2008, 19:19

y=αx+β έγραψε:
γιατί μόνο σωματικών; δηλαδή ψυχικά θα είναι καλά μετά από αυτό το κοριτσάκι;

έλα ντε!!αυτό δεν το πρόσεξα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ekiff
Mod
Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 456
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο
Registration date : 04/10/2008

Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!   Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Icon_minitimeΣαβ 25 Οκτ 2008, 20:37

loraX έγραψε:

Μετά έχω εγώ άδικο που φοβάμαι τα σκυλιά?!?!

μα καθόλου... τ αδεσποτα σκυλια τ αποφεύγω όσο μπορώ, γιατί την εχω παθει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo

Gonzo


Αριθμός μηνυμάτων : 97
Registration date : 17/10/2008

Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!   Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Icon_minitimeΣαβ 25 Οκτ 2008, 20:46

loraX έγραψε:
Μετά έχω εγώ άδικο που φοβάμαι τα σκυλιά?!?!

Ναι, γενικά είμαι πολύ επιφυλακτικός σ΄ αυτές τις επιθέσεις σκυλιών προς παιδιών και το ποιος έχει εξ΄ ολοκλήρου μερίδιο ευθύνης Rolling Eyes .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!   Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Icon_minitimeΚυρ 26 Οκτ 2008, 11:45

Γιατι ρε παιδια συγγνωμη αφου αμα ενα σκυλι πειναει μπορει να σε δαγκωσει γτ πρπει να φταινε τα μικρα παιδακια???

Εμενα παντως δεν μου αρεσουν τα σκυλια... Nocomment
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ekiff
Mod
Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 456
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο
Registration date : 04/10/2008

Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!   Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Icon_minitimeΚυρ 26 Οκτ 2008, 12:56

τ αδέσποτα τρώνε καλυτερα απ όλα. καλά να ναι τα κρεοπωλεία, εστιατόρια, τεβέρνες κτλ.

τα σκυλιά που επιτιθονται κατά κύριο λόγο ειναι γιατί τους εχουν επιτεθεί άνθρωποι.... δυστυχώς ειναι σικό μας δημιουργημα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Gonzo

Gonzo


Αριθμός μηνυμάτων : 97
Registration date : 17/10/2008

Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!   Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Icon_minitimeΚυρ 26 Οκτ 2008, 15:39

Αυτό ακριβώς Ekiff και όχι μόνο . Έτυχε να ΄μαι μάρτυρας σε 1 σκηνικό που έτρεχε 1 πιτσιρίκι να πιάσει να τραβήξει την ουρά από 1 αδέσποτο ( απλή απορία μετά το αδέσποτο θα έφταιγε αν γυρνούσε και δάγκωνε το πιτσιρίκι, εεε Hm ;;; ) .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!   Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Icon_minitimeΚυρ 26 Οκτ 2008, 15:51

Εδώ όμως μιλάμε για ένα άγριας ράτσας κυνηγόσκυλο που ανήκε σε κάποιον και διέφυγε της προσοχής του! Και μη μας πεις Gonzo ότι το προκάλεσε το κοριτσάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
loraX
Mod
loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 510
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 12/10/2008

Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!   Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Icon_minitimeΚυρ 26 Οκτ 2008, 16:20

y=αx+β έγραψε:
Εδώ όμως μιλάμε για ένα άγριας ράτσας κυνηγόσκυλο που ανήκε σε κάποιον και διέφυγε της προσοχής του! Και μη μας πεις Gonzo ότι το προκάλεσε το κοριτσάκι.


με πρόλαβες εξίσωση!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How bo you bo?
Admin
How bo you bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 808
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 01/10/2008

Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!   Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Icon_minitimeΚυρ 26 Οκτ 2008, 17:24

Εξαρταται απο την καθε περιπτωση. Οντως, εδω φταιει εξ ολοκληρου ο ιδιοκτητης, οχι γιατι ξεφυγε της προσοχης του - αυτο μπορει να τυχει στιγμιαια - αλλα γιατι ενω ειναι τετοιας αιμοβορικης ρατσας, δε του φοραγε, οπως οφειλε, φιμωτρο.

Αλιμονο, σιγουρα υπαρχουν και περιπτωσεις που τα προκαλουμε....Εχει απολυτο δικιο η Μαρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
Gonzo

Gonzo


Αριθμός μηνυμάτων : 97
Registration date : 17/10/2008

Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!   Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Icon_minitimeΚυρ 26 Οκτ 2008, 22:49

y=αx+β έγραψε:
Εδώ όμως μιλάμε για ένα άγριας ράτσας κυνηγόσκυλο που ανήκε σε κάποιον και διέφυγε της προσοχής του! Και μη μας πεις Gonzo ότι το προκάλεσε το κοριτσάκι.

Γιατί ξέρουμε αν έκανε τίποτα ;;; Evil or Very Mad έλεος πια με την πιπίλα τα καϋμένα τα μικρά που πάντοτε ανεξαρτήτως τι κάνουν είναι θύματα από τα κακά σκυλιά . Δεν αντιλέγω ότι υπάρχουν επικίνδυνα σκυλιά αλλά αυτά είναι περισσότερο αποτέλεσμα αδιαφορίας των κατόχων τους . Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει κάποιος σοβαρός-συνεχόμενος έλεγχος στους κατόχους αυτών των ζώων και ΟΧΙ άϊντε μου καρφώθηκε να πάρω ντόπερμαν ή ροτβάϊλερ ή μπόξερ και μετά δεν ασχολούμαι καθόλου μαζί του και το αφήνω στην ησυχία του .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!   Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη! Icon_minitimeΔευ 27 Οκτ 2008, 20:12

εντάξει, μην το παίρνεις προσωπικά και κοκκινίζεις.

σε αυτό για τον έλεγχο, συμφωνώ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
 
Σκύλος δάγκωσε στο πρόσωπο 4χρονη στην Κρήτη!
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1
 Παρόμοια θέματα
-
» Πρόσωπο με πρόσωπο
» Ήθελαν να παντρέψουν μια 4χρονη με έναν 7χρονο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ :: ΚΑΦΕΝΕΣ :: ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ-
Μετάβαση σε: